>
Хмарна безпека – переваги та функціонал

Хмарна безпека – переваги та функціонал

Зручність і функціонал хмарних рішень у сфері безпеки за якихось декілька років вивели їх в лідери. Разом з підвищенням якості картинки у хмарних можливостей є й інші переваги.

Облачная безопасностьХмара здатна перетворити охоронне відеоспостереження, відкриваючи можливості для гібридних рішень і нових аналітичних можливостей.

Коли люди думають про відеоспостереження, вони найчастіше мають на увазі камери відеоспостереження, розташовані в контрольних точках (вхід, транспортний в’їзд, місце підвищеного скупчення людей). Але правда в тому, що відеоспостереження використовується не лише для забезпечення безпеки, але також і для аналізу ситуації, що відбувається на об’єкті. Часто – з комерційними цілями.  Ось чому хмарні рішення такі вигідні – вони дозволяють визначати автомобільні номери, розпізнавати обличчя, аналізувати поведінку цільової аудиторії, даючи цінну інформацію адміністраторові.

Системи безпеки пройшли довгий шлях – спочатку це були низькоякісні аналогові камери, пізніше їх роздільна можливість стала підвищуватися, й картинка ставала чіткіше. Ще через якийсь час стало можливим нічне відеоспостереження. Але якщо раніше відеоспостереження використовувалося в першу чергу як реактивна технологія (інцидент – реагування), то сьогодні відеоспостереження – це в першу чергу аналіз ситуації.

Люди часто здійснюють помилки: не звертають уваги на деякі дрібні речі, їх увага розсіюється, і, що більш важливо, вони можуть контролювати тільки певну кількість даних одночасно. З приходом хмарних рішень і цифровізації відеоспостереження все змінилося. Сьогоднішні камери можуть бути оснащені потужною онлайн-аналітикою, вони здатні виявляти навіть найдрібніші деталі того, що відбувається, аналізувати поведінку людей та визначати ризики.

Замість особистого моніторингу ситуації кожного окремо взятого каналу можна “навчити” систему штучного інтелекту автоматичному виявленню потенційної небезпеки. І замість реактивної система безпеки стала проактивною, зменшивши час реакції на небезпеку й даючи співробітникам служби безпеки можливість вчасно втрутитися, а часто й навіть запобігти небажаному інциденту.

Поширення хмарних технологій зробило рішення безпеки більш ефективними. Систему відеоспостереження можна створити під себе, з усіма особливостями території або функціонування об’єкту. Отримувані з датчиків і камер дані можуть поступати в хмарне сховище, забезпечуючи можливості видаленого перегляду, системного моніторингу, зберігання та аналітики.

Уверх