Пожежа – непередбачене явище, здатне враз позбавити будь-яку людину її житла або бізнесу. Відмінний спосіб запобігти такій біді – купити і встановити сучасну пожежну сигналізацію.
Які бувають пожежні сигналізації? Як їх обирати? З яких модулів вони складаються й які завдання вирішують – питань тут може бути багато, і ми постараємося відповісти на них максимально детально і дохідливо.
Якою буває пожежна сигналізація
Пожежні сигналізації можна розділити по типах:
- Пожежні – фіксують чинники займання (дим, скачок температури, відкрите полум’я). Деякі сигналізації після спрацьовування автоматично запускають систему пожежогасіння.
- Пожежно-охоронні – націлені не лише на попередження про пожежу, але й про можливу небезпеку пограбування або проникнення на об’єкт.
По різновиду і чутливості датчиків пожежні сигналізації розділяються на неадресні, адресні та адресно-аналогові.
Перший різновид доступніший за ціною, але підходить для невеликих приміщень (будинок, квартира, дача). Його особливість – передача сигналу по загальному шлейфу, тобто такий сигнал не вказує, який з датчиків спрацював. Адресні та адресно-аналогові не просто передають сигнал, але і вказують, який саме датчик сигналізує про небезпеку. Деякі моделі розрізняють наявність диму або тепла. Подібні версії більше підходять для великих приміщень, особливо – комерційних.
Стандартно пожежні системи складаються з декількох компонентів: датчик, програма передачі інформації та приймальний пункт. Датчики бувають чотирьох типів: димові, теплові, комбіновані та датчики полум’я. Перший варіант фіксує наявність частинок диму в повітрі. Але є і явний мінус – такий варіант може фіксувати і пил, даючи неправдиві дані про пожежу.
Тепловий датчик або реагує на різкі перепади температури, або фіксує підвищення температури вище заданого максимуму. Комбіновані варіанти поєднують в собі теплові і димові технології. Датчики відкритого полум’я реагують на вогонь або жевріння.
Підбір пожежної сигналізації
У виборі пожежної сигналізації важливу роль відіграють усі деталі: площа приміщення, тип об’єкту, кількість поверхів, призначення приміщень, кількість персоналу і так далі – враховувати треба усі чинники. Але найважливішою деталлю є потенційні ризики. Тобто, підбираючи пожежну сигналізацію, передусім треба враховувати характеристики матеріалів, присутніх в приміщенні (скільки виділяється диму при займанні, як швидко згорає і так далі). Окрім цього, необхідно враховувати різновид робіт, які проводяться на об’єкті.
Брати до уваги варто не лише індивідуальні особливості конкретного приміщення, але й норми пожежної безпеки, прописані законодавством.
Потурбуйтеся про себе і своє майно – встановіть надійну пожежну сигналізацію!