Контроль доступу для ліфтів – базова безпека

Контроль доступу для ліфтів – базова безпека

На перший погляд, ліфти не сильно відрізняються один від одного: пересуваються вгору-вниз, доставляючи пасажирів на потрібний поверх. В той же час вони досить сильно відрізняються один від одного – габаритами, місткістю та швидкістю руху. Проте найголовніше їх відмінність – це безпека.

Спеціальна система контролю доступу для ліфта може стати ключем до забезпечення безпеки багатоповерхового об’єкту.

Якщо ваша компанія розташовується у багатоповерховій будівлі, то там, швидше за все, є ліфт. Хоча це й може трохи ускладнити контроль ситуації, без нього ніяк не обійтися. Ідеальним вирішенням цього питання стає громадський ліфт з приватним доступом на окремі поверхи.

Контроль доступа для лифтовБудь-яка людина на першому поверсі може зайти в ліфт, а ось піднятися на ваш поверх вже ні, навіть якщо буде півгодини натискати кнопку з заповітною цифрою. Щоб все вийшло, гість повинен задіяти карту доступу, яка дозволить йому потрапити на певний поверх, або ж ввести код авторизації. Деякі системи контролю для ліфтів мають біометричні датчики, прочитують відбиток пальця або малюнок райдужки.

Іноді можлива інша ситуація – наявність приватного ліфта. В цьому випадку зайти в ліфт зможе тільки пасажир з перевіреними обліковими даними. Опинившись в ліфті, він зможе вибрати будь-який поверх для доступу.

Сама ж система контролю доступу в ліфт може бути різною. Тобто авторизація користувача може бути як контактною (код, використання магнітних карток, відбитку пальця або форми долоні), так і безконтактною (сканування райдужки ока, інтеграція мобільних облікових даних).

Як виправити вразливості в системі безпеки ліфтів

При використанні контролю доступу до ліфтів в системі безпеки може з’являтися безліч вразливостей. Ось лише деякі способи, якими зловмисник може поставити під загрозу безпеку ліфта: хвіст, проникнення в кабіну при виході авторизованого пасажира та екстрені ситуації – наприклад, пожежа, коли розблоковуються усі системи контролю.

Зловмисник може увійти до кабіни ліфта з допущеними пасажирами і піднятися на поверхи, що охороняються. Вихід разом з усіма не викликає підозри. Зловмисник також може залишитися в кабіні – людям рідко здається підозрілим, що інша людина залишається в ліфті, оскільки вони вважають, що вона просто їде на інший поверх. Це часто дозволяє зловмисникові отримати доступ до бажаного поверху навіть за умови наявності системи контролю доступу на вході.

Існує ще одна небезпека. Більшість систем управління доступом і ліфтами є односторонніми. Це означає, що при натисненні кнопки вибору поверху зворотний зв’язок не надається. Отже, коли хтось з правами доступу на декілька поверхів використовує свою картку, кнопки для усіх авторизованих поверхів будуть активовані й залишаться такими впродовж декількох секунд після використання його картки. Це дозволяє другій особі “поєднувати”, обираючи поверх, що охороняється, відразу після того, як уповноважена особа використала свою картку. Деякі зловмисники влаштовують диверсії – пожежу, задимлення й інші небезпечні ситуації, коли ліфт переводиться в “Режим пожежної служби”, відключаючи усі системи безпеки.

Уникнути цих ситуацій можна. Для цього треба підійти до питання встановлення СКУД в ліфт комплексно, поєднати її з іншими датчиками і системами контролю, відсікаючи падіння безпеки в екстрених ситуаціях. Не розраховуйте, що ліфти з контрольованим доступом забезпечать високий рівень безпеки, оскільки його можна скомпрометувати різними способами. Це означає, що ліфти ніколи не повинні використовуватися як єдиний спосіб контролю доступу в зони з високим рівнем безпеки.

Хочете дізнатися більше? Звертайтеся в “ТОР Безпека”!

Уверх