Охорона на заводі – це невід’ємна частина безпеки робочої обстановки. Її основне призначення – запобігання загрозам, пов’язаним із проникненням сторонніх, крадіжці та псуванню майна і техніки, а також порушенням прийнятих у робочому колективі правил.
Перш за все охоронці виконують функцію контролю доступу. Вони перевіряють документи і перепустки, за необхідності здійснюють огляд, контролюють пересування транспорту і вантажів територією заводу, контролюють завантаження і розвантаження техніки, протидіють розкраданню ресурсів компанії.
Принципи охорони на території заводу можна звести до трьох основних напрямків – запобігання небезпечним ситуаціям, захисту персоналу та протидії небезпечним інцидентам.
Запобігання небезпечним ситуаціям
Цей принцип пов’язаний з контролем ситуації та раннім виявленням небезпеки. Для цього використовують різні методи: встановлення контрольних постів, турнікетів, кодових дверей, системи віддаленого контролю доступу та відеоспостереження. Сторонні не можуть потрапити на територію заводу, і ризики знижуються, а надзвичайні ситуації швидко локалізуються, після чого вживаються заходи щодо запобігання шкоди майну і співробітникам компанії.
Захист персоналу
Забезпечення безпеки і захист персоналу охоплює всі заходи, здатні знизити ризики ззовні, а також порушення техніки безпеки. Часто охоронна агенція проводить навчання персоналу роботі з рятувальним обладнанням, розробляє стратегію протидії надзвичайним ситуаціям (наприклад, що робити в разі пожежі або проникнення на територію заводу сторонніх), не допускаючи розвитку неприємної ситуації.
Реакція на інциденти
У разі події (пожежа, проникнення сторонніх тощо) охоронці вживають усіх необхідних заходів, щоб зупинити порушника і взяти ситуацію під контроль.
На заводі має бути повноцінна аварійна команда, яка реагуватиме на можливі небезпеки, аварії та порушення техніки безпеки, проте існує низка інцидентів, коли потрібне жорстке реагування. Наприклад, спроби рейдерського захоплення або збройного пограбування. Звичайні співробітники заводу навряд чи впораються з такою ситуацією – це під силу тільки спеціально навченим охоронцям, які вміють поводитися зі зброєю і спецзасобами.
Охорона на заводі – це необхідний елемент безпеки, збереження майна і ресурсів компанії, можливість налагодити контроль над внутрішніми процесами і підвищити продуктивність.