Нейромережа – дивовижний винахід, чий вплив настільки значний, що мало які технологічні відкриття й прориви сьогодні обходяться без її застосування! Не минула ця чаша і системи безпеки – зокрема відеоспостереження.
Хибні тривоги часто відволікають операторів на пульті охорони від реальних загроз, заважають їм, розсіюючи їх увагу. В результаті підвищується ризик того, що важлива й дійсно небезпечна подія виявиться пропущеною.
До винаходу нейромережі усі існуючі алгоритми виявлення безпеки були малоефективні й багато в чому залежали від оператора: те, з якою частотою він переглядає зображення з різних камер, на що звертає увагу, додаючи до процесу свій особистий досвід. Досягнення в області штучного інтелекту позбавляють систему безпеки від суб’єктивного підходу до виявлення небезпеки.
Застосування у відеоспостереженні нейронних мереж глибинного навчання дозволяє якщо не виключити повністю, то принаймні звести число хибних тривог до мінімуму. Штучний інтелект в даному випадку – це імітація рішень людини на ті або інші події й інтерполяція їх на інші рішення. За допомогою подібних алгоритмів можна виявити небезпеку, визначити ситуації та факти, на які оператор би зовсім не звернув уваги з причини їх суб’єктивної малозначимості.
Розробники нейромереж створили ряд алгоритмів, що реагують на предмети, образи, рухи та ситуації, що відповідають загрозам, і тестували їх до тих пір, поки штучний інтелект не навчився приймати «інтелектуальні» рішення, й тим самим змогли виключити чинник суб’єктивності при оцінці загрози.
Нові методики аналізу ситуації з використанням нейромережевих технологій можна застосовувати як в комерційному, корпоративному, так і в особистому використанні. Така система за лічені секунди може проаналізувати величезне число ситуацій й розпізнати в кадрі людину (в тому числі працівника підприємства та гостя), автомобіль або тварину. Навіть у разі, якщо вони змінюють позу або рухаються. Розпізнавання цих об’єктів дозволяє відфільтрувати їх, розділити на небезпечні та безпечні, виключивши тим самим хибні тривоги. За статистикою численних тестувань, система на основі нейронної мережі здатна відфільтрувати близько 80-90% хибних тривог.
Нейромережеві технології можуть виявляти й розпізнавати обличчя, автомобільні номери й використовувати ці дані для автоматизації системи контролю доступу. Вони можуть підраховувати кількість людей в полі зору та сповіщувати про перевищення допустимої кількості, створювати теплову карту інтенсивності й напряму руху людей.
Ці та інші нейромережеві модулі відеоаналітики застосовуються в різних областях і стають незамінними для забезпечення безпеки. За прогнозами експертів, в найближчі декілька років сфера застосування штучного інтелекту лише розширюватиметься.