Організація будь-якого заходу, що припускає участь великої кількості людей, вимагає ретельного опрацювання заходів безпеки.
Професійна охорона підвищить безпеку відвідувачів, музичних інструментів, концертної апаратури й іншого майна, не дозволить форс-мажорній ситуації вплинути на концерт, зірвати захід або привести до травмування гостей. В той же час функції охорони варіюються від однієї події до іншої, а тому при прописуванні посадових обов’язків співробітників безпеки необхідно враховувати усі особливості запланованого заходу – місце і час його проведення, кількість гостей і учасників, формат проведення й інші моменти.
Ось чотири основні способи, як можна підвищити безпеку заходу:
- Контроль на вході – може виконувати перевірку квитків, вилучати небезпечні та недозволені предмети (наприклад, алкоголь).
- Охорона периметра – охоронці не дозволяють проникати на захід поза офіційним входом.
- Охорона всередині – робота охорони націлена на усунення небезпечних ситуацій і недопущення поширення конфліктів (бійка вболівальників, використання заборонених предметів – наприклад, фаєрів).
- Охорона артистів – має на увазі забезпечення безпеки для музикантів і виконавців і недопущення на сцену інших учасників заходу.
Основна робота по забезпеченню порядку на масовому заході лягає саме на плечі охоронців, а не технічні засоби – відеоспостереження, систему контролю управління доступом, турнікети та вертушки.
Співробітники служби безпеки навчені працювати з натовпом. Цей тип безпеки ідеально підходить для фестивалів, концертів й інших заходів на відкритому повітрі. Вони знають, що робити і як діяти в хаосі або сум’ятті. Можуть правильно організувати потік до виходу і впоратися з будь-якою виниклою ситуацією.
Окрім охорони всередині, співробітники безпеки виконують й інші завдання: патрулювання прилеглої території (наприклад, щоб вчасно дізнатися про наближення агресивно налагоджених фанатів програвшої футбольної команди), а також управлінням трафіку на парковці, щоб дати можливість артистам зручно покинути концерт після завершення заходу.
Безпека – це головний пріоритет на будь-якому масовому заході! Такі заходи допомагають забезпечувати безпеку учасників і підтримувати порядок.