Більшість компаній, що піклуються про безпеку своїх активів, співробітників і клієнтів, впроваджують охорону на вході, а іноді додаткові точкові рішення. Однак у більшості випадків це ситуативні рішення, ефективність яких часом сумнівна.
Перш ніж застосовувати щось на практиці, необхідно протестувати ці рішення, але у більшості компаній цієї можливості немає. Виходом із ситуації стане співпраця з професійним охоронним агентством, співробітники якого допоможуть проаналізувати ситуацію й підібрати найефективніші рішення для кожного конкретного випадку, кожної території або будівлі.
Управління ризиками допоможе підготуватися до можливих інцидентів у майбутньому, ефективніше протистояти їм або взагалі не допустити.
Моніторинг ризиків
Усе починається з оцінювання ризиків. Сам аналіз ситуації складається з трьох основних принципів:
- ідентифікація можливих ризиків;
- визначення методів протидії;
- розробка тактики пом’якшення наслідків.
Найбільшу проблему бізнесу створюють не ідентифіковані ризики. Тому охорона на вході не завжди може бути ефективною. Приміром, якщо на територію проникають через дірку в паркані. Ось чому перш ніж застосовувати ті чи інші рішення безпеки, необхідно проаналізувати територію й визначити потенційні проблеми та вразливості. І тільки після цього розробляти стратегію безпеки, визначати місця розміщення постів охоронців, шляхи їхнього обходу території та особливості патрулювання.
Як визначається вразливість
Перш за все, це візуальний огляд периметра і території, визначення специфіки взаємодії співробітників, відділів, клієнтів і контрагентів. Часто власник бізнесу не в змозі побачити ризики – його думка надто суб’єктивна: це під силу лише фахівцю, який володіє всіма необхідними для цього знаннями та вміннями, здатний побачити різні сценарії та наслідки.
Правильний план протидії загрозам вимагає раннього виявлення та аналізу проблем, а також швидкого реагування та адаптації до будь-яких ризиків, що виникають. А тому охоронці постійно повинні проходити навчання і перепідготовку.
У підсумку доходимо висновку, що просто найняти охоронців – недостатньо. Необхідно управляти ризиками і передбачати можливі неприємності, а не реагувати на них постфактум і в підсумку просто вирішувати наслідки.