>
Професійний охоронець – який він?

Професійний охоронець – який він?

Профессиональный охранникУ XXI столітті однією із популярних професій, які широко використовуються у сферах бізнесу, політики, адміністрації чи інших галузях, є посада охоронця. Та щоб послуги такого фахівця були дійсно якісними, обирати потрібно справжнього професіонала.

Недостатньо володіти лише гарною фізичною підготовкою та вміти користуватися вогнепальною зброєю. Для того, щоб вважатися по-справжньому кваліфікованим та ефективним охоронцем, необхідно пройти відповідне навчання.

Головне – знання та вміння

Звичайна людина не може й не має права надавати послуги охорони. Загалом професія охоронця має чотири розряди, до яких сформовані відповідні вимоги.

Охоронець 1 розряду. Для отримання цього розряду необхідно мати повну середню освіту та професійно-технічну освіту, а у разі відсутності досвіду – хоча б профпідготовку. Також на цей розряд можуть розраховувати фахівці з досвідом роботи не менше року у суміжній сфері, що має відношення до охорони громадського порядку чи охорони об’єкта або майна. Охоронці, які отримають перший розряд, мають право на сторожування території з низкою стадією ризику.

Охоронець 2 розряду. До цих кандидатів висуваються такі ж вимоги, як і для охоронців першого розряду. Окрім цього, вони повинні мати підвищену кваліфікацію й досвід роботи в охороні об’єктів першого рівня не менше року або досвід роботи за фахом, пов’язаним з підтриманням громадського порядку чи вартування об’єкту, не менш, ніж 2 роки. Вони допускаються до роботи з середнім ступенем ризику.

Охоронець 3 розряду. Для отримання цього розряду необхідними умовами є ті самі вимоги, що й для кандидатів 2 розряду, але вимагається обов’язковий стаж від трьох років на посадах, що мали відношення до охорони громадського порядку, охорони об’єкта чи боротьби зі злочинністю. Після проходження навчання такі фахівці допускаються до вартування об’єкта з високим ступенем ризику.

Охоронець 4 розряду. Це спеціалісти, що відповідають усім необхідним вимогам третього розряду, але зі стажем роботи понад чотири роки.

Для чого потрібне навчання охоронцю

Зазвичай структура навчання складається з теоретичної, практичної та виробничої частини. До теоретичної частини входить основа правових знань, охорона об’єктів, технічна безпека, охорона праці, основи психологічної підготовки, інформаційні технології та основи галузевої економіки та підприємництва. Опанування цих знань дозволяє охоронцю зрозуміти, як саме потрібно виконувати обов’язки.

На виробничій частині опановують спеціальну фізичну підготовку з вивчення ефективних прийомів відбиття атак, рукопашного бою, способів роззброєння та конвоювання, опрацьовують проблеми спеціальності охоронця, навчаються володіння технічними та трудовими навичками.

Лише після закінчення навчання фахівець отримує кваліфікаційну підготовку,  відповідні документи та освоює професію охоронця з можливістю здійснювати професійну діяльність.

Уверх