>
Як підвищити безпеку на будівельному майданчику

Як підвищити безпеку на будівельному майданчику

Ризики на будівельному майданчику завжди високі. Дороге обладнання та матеріали, розхідники, паливо для техніки, сама техніка та інструменти – все це має бути під контролем!

Як підвищити безпеку на будівельному майданчикуНа будівельному майданчику завжди кипить робота, ним пересувається безліч людей, створюючи величезний ризик для безпеки. Ось чому тут так важливо найняти охорону, організувати зону безпеки та обмежити потік сторонніх.

За статистикою, понад 75% будівельних майданчиків піддаються тим чи іншим загрозам безпеці. Більшість таких ризиків становлять крадіжки. Професійні охоронці дозволять позбутися їх і зробити будівельний процес максимально беззбитковим та безпечним для робітників!

З чого починається охорона будмайданчика

Найправильніше це робити з оцінки ризиків. Це дозволить встановити слабкі місця у безпеці та визначити необхідні дії для їх усунення.

Під час аналізу території охоронні компанії використовують три основні кроки:

1. Визначення ризиків фізичної безпеки

На будмайданчику може бути безліч ризиків – усі їх потрібно зафіксувати, щоб надалі підібрати засоби протидії загрозам.

Необхідно проаналізувати розташування об’єкта, кількість будівельників, задіяних підрядників, субпідрядників і транспорту, дослідити периметр, особливості використання будівельниками устаткування, дотримування ними техніки безпеки. Також важливо зрозуміти, як здійснюється зберігання матеріалів та обладнання на ділянці, як часто заїжджає вантажний транспорт, скільки воріт є, як відбувається контроль на в’їзді, наскільки добре ділянка освітлена вночі. Які існують неофіційні маршрути, що можна використовувати для доступу до будівельного майданчика та багато іншого.

2. Оцінка та класифікація ризиків

Після того, як ви зібрали всі проблемні ситуації, потрібно проаналізувати ризики. Це дозволить зрозуміти, які наслідки можуть бути, і які дії потрібно робити – просто найняти охоронців для будмайданчика, охоронців зі зброєю або додатково встановити систему відеоспостереження.

Оцінка небезпек допомагає класифікувати ризики, перш ніж щось робити. Один із способів класифікації: високий, середній та низький ризик. Також можна розділяти небезпеку на внутрішню чи зовнішню.

Оцінку небезпек можна робити самостійно, а можна довірити охоронній компанії, співробітники якої розуміються на категоріях небезпеки набагато краще й зуміють визначити деякі речі, які ви, можливо, пропустили.

3. Формування плану дій із забезпечення безпеки

Після того, як ви закінчите збирати та класифікувати ризики, потрібно буде створити реалізований план дій. До процесу необхідно підходити комплексно – це гарантує, що ви нічого не пропустите, а найголовніше – що не розпилюватиметеся на дрібні проблеми та впроваджуватимете десятки рішень (іноді дорогих), які дублюватимуть одне одного.

На цьому етапі визначається бюджет безпеки та підбирається авторитетна охоронна компанія.

Уверх