>
Рішення основних проблем підприємства за допомогою СКУД

Рішення основних проблем підприємства за допомогою СКУД

Система контролю і управління доступом – це комплекс технічних заходів, використовуваних для контролю відвідуваності підприємства або його окремих зон.

СКУД використовується в найрізноманітніших випадках: у виробничих цехах і складських приміщеннях, в офісах, на приватних паркінгах і автостоянках, державних об’єктах підвищеної важливості та військових об’єктах.

Встановлення СКУД дозволяє вирішувати багато завдань:

  • облік відвідуваності об’єкту працівниками;
  • контроль кількості робочих годин;
  • посилення дисципліни на об’єктах;
  • обмеження доступу до адміністративних приміщень;
  • відвертання пограбування;
  • забезпечення інформаційної безпеки;
  • збереження матеріальних цінностей;
  • підвищення рівня особистої безпеки співробітників.

Класична система контролю та управління доступом працює завдяки наявності пропусків. Сучасніші ж версії допускають заміну пропусків на магнітні ключі або інші види пропускних ідентифікаторів.

Система контроля и управления доступом

Великі багаторівневі компанії можуть оснастити СКУД пропускними системами різного типу, залежно від повноважень відвідувача. Наприклад, адміністрація матиме доступ абсолютно до усіх приміщень компанії, тоді як працівники нижчих посад – тільки до обмежених зон об’єкту.

Існують основні функції, яким повинна відповідати СКУД. В першу чергу це санкціонування. Система повинна мати інформацію про кожного користувача з доступом: код пропуску, біометричні показники або інші індивідуальні дані.

Наступний етап – ідентифікація. Доступ до приміщення повинен відбуватися тільки за наявності відповідного пропуску. Після ідентифікації йде авторизація. На цьому етапі проводиться аналіз встановлених повноважень прочитаного пропуску. Після аналізу система пропускає людину або відмовляє в доступі.

Важливий момент – фіксація усіх вищеперелічених етапів. Ця функція дозволяє аналізувати дані в короткому і довгостроковому масштабі. У пам’яті системи залишається час і дата пропуску, інформація про користувача, що отримав доступ. У разі несанкціонованих дій система повинна мати функцію подання тривожного сигналу, на який реагує відповідальна група.

СКУД інтегрується і в інші системи, що розширює можливості внутрішньої системи безпеки підприємства і посилює її ефективність.

Уверх