>
Які завдання вирішує особиста охорона

Які завдання вирішує особиста охорона

Охоронець – особливий фахівець, завданням якого є визначення ризиків і забезпечення безпеки клієнта, куди б той не попрямував. Працюють вони як з окремими особами, так і з групами людей.

Найчастіше послуги охоронців потрібні VIP-персонам, політикам і знаменитостям, керівникам великих компаній і представникам бізнесу, які в силу роботи стикаються з різними проблемами безпеки. Багато в чому саме особисті охоронці стають засобом стримування злочинності, проте їх ролі виходять далеко за рамки цього.

На відміну від співробітників служби безпеки (державної чи приватної) охоронці мають набагато щільнішу взаємодію з клієнтом і контактують з ним 24 години на добу, сім днів на тиждень. Часто вони мають доступ до особистої, конфіденційної інформації й стають ближче за членів сім’ї. В той же час неформальні стосунки між клієнтом і охоронцем не допускаються.

Також на противагу звичайним охоронцям охоронці мають великий і спеціалізований досвід. Багато хто з них були військовими або співробітниками загонів спецпризначення, мають особливі, унікальні навички, які дозволяють їм забезпечувати високий рівень безпеки, запобігаючи будь-яким загрозам.

Особистий охоронець має бути готовим до будь-яких викликів, діяти швидко, інтуїтивно приймаючи правильні рішення – спокійно та зважено. І хоча вважається, що послуги охоронців можуть знадобитися лише знаменитим людям на зразок телезірок або багатих бізнесменів, при певних обставинах вони будуть потрібні і звичайним громадянам, які вважають, що їх особиста безпека знаходиться під загрозою.

Основні обов’язки охоронця

Особистий охоронець не просто захищає від нападу недоброзичливців. Він вміє оцінювати загрози й застосовувати стратегії їх відвертання або в крайньому випадку їх уникнення.

Хоча такі фахівці уміють працювати зі зброєю й застосовувати навички рукопашного бою, щоб реагувати на небезпеку, їм не обов’язково діяти саме так. Більше того, головне завдання особистого охоронця полягає саме в уникненні конфлікту, а не в перемозі в ньому. Говорячи простіше, при виникненні небезпеки охоронець повинен відвести свого клієнта звідти і тільки в крайньому випадку – задіяти свою фізичну силу або ж застосовувати зброю та інші спецзасоби. Конфлікт – це завжди ризик, які б навички охоронець не мав!

Охоронець оцінює потенційні загрози, оцінює заходи безпеки в місці, де знаходиться клієнт, і розробляє відповідні стратегії безпеки, а при загрозах компетентно реагує на них.

До обов’язків охоронця входить попередня перевірка безпеки місць і виявлення їх уразливостей, де в майбутньому повинен опинитися клієнт, супровід в громадських місцях, виявлення підозрілої поведінки й недопущення до клієнта сторонніх осіб.

Уверх