>
Що таке проактивна безпека

Що таке проактивна безпека

Прийняття проактивної безпекової політики – практика багатьох підприємств, де піклуються про своїх співробітників і ресурси. Вона дозволяє зайняти активну позицію та попереджати, не допускати злочини, а не боротися з їх наслідками.

проактивна безпекаВиток конфіденційної інформації, крадіжки та псування майна – три найбільш значущі загрози, і з кожним роком вони стають все більш поширеними. І хоча неможливо стверджувати, що компанія ніколи не зіткнеться або навпаки зіткнеться з цими проблемами, найкращим вирішенням питання безпеки стають превентивні заходи – найм професійної охорони, а також встановлення та модернізація наявних охоронних систем.

Концепція забезпечення проактивної безпеки підприємства включає роботу з багатьма ризиками. Її мета – запобігти інцидентам перед тим, як вони відбудуться, замість того, щоб використовувати значно більше ресурсів для реагування на них постфактум і розгріти наслідки – у тому числі репутаційні.

Реактивні заходи безпеки – це як щеплення від захворювання, яке було зроблено максимально вчасно, коли ще не стало запізно. Вони дозволяють зайняти попереджувальну позицію, краще підготувати свою компанію до усунення потенційних порушень корпоративної безпеки та пом’якшити можливі наслідки.

Аналіз та складання стратегії – найкращий спосіб підвищення безпеки

Будь-які зміни завжди мають бути обґрунтованими. Якщо у вас три охоронці на території, і ви наймаєте ще п’ять, це має мати сенс і бути спрямоване на вирішення реальних завдань – просто збільшення кількості працівників безпеки не вирішує жодних питань.

Ви не можете полагодити те, про що не знаєте, що воно зламано. Так і в безпеці: не знаючи про проблемні місця та ризики, ви не зможете створити не те що проактивну, але навіть скільки-небудь ефективну систему безпеки, навіть якщо у вас десять охоронців на вході та ще п’ять патрулюють внутрішню територію. Адже проблема може бути, наприклад, у відсутності освітлення або “несподіваних” збоях камер відеоспостереження на вході на склад. Тобто це можуть бути внутрішні загрози, а не зовнішні.

Головне – виявити проблеми. Зрозуміти, які існують прогалини у безпеці, та що потрібно, щоб виправити ситуацію.

Минулі інциденти, ймовірно, вже змусили вашу компанію замислитися про покращення безпеки та охоронних систем – і правильніше розпочатиме саме з аналізу поточних заходів безпеки: якості охоронців та їх дій при інциденті, ефективності системи відеоспостереження. датчиків і сигналізацій. Комплексний підхід до аналізу здатний побудувати непорушну оборону та бути готовим до будь-яких викликів!

Уверх