>
Стратегічне планування - безпека вищого рівня

Стратегічне планування – безпека вищого рівня

Компанії часто недооцінюють інвестиції в безпеку, вважаючи, що із захистом території ефективно впораються пара охоронців на прохідній. Це не так. Спробуємо розібратися, яким же має бути підхід до забезпечення безпеки.

По-перше, корпоративна безпека нерозривно пов’язана із загальними цілями бізнесу. Наприклад, якщо це виробниче підприємство, безпечно має бути не тільки на вході, а й у робочих цехах. А якщо це компанія, що пропонує послуги, саме клієнти, які звертаються по допомогу, мають бути в безпеці та, користуючись послугами, не наражатися на ризики.

Стратегічне планування безпеки

планування безпекиРозуміння стратегічного плану організації значно впливає на інструменти та принципи забезпечення безпеки. Тобто інвестиції в безпеку мають бути прив’язані до позитивного впливу на цілі бізнесу. Це неможливо зробити, якщо у вас немає чіткого розуміння векторів розвитку компанії.

Ідеться про розуміння того, як саме ви забезпечуватимете безпеку – за допомогою професійних охоронців чи технічних систем, а якщо технічних систем, то яких саме: камери відеоспостереження, системи віддаленого контролю доступу, турнікети, кодові двері, електронні замки, сигналізації, датчики руху, диму, температури, відкриття дверей, тиску, звуку тощо.

Щоб знизити ризики безпеки, задіювати ті чи інші технічні засоби й стратегії необхідно правильно, коли вони справді потрібні й здатні показати себе максимально ефективно. Це означає, що потрібен час, щоб проаналізувати всі потенційні небезпеки й підібрати відповідні, адекватні рішення. Впроваджувати будь-що просто тому, що це вигідно або так зробили конкуренти чи партнери по бізнесу, не варто – кожне підприємство, кожна територія унікальні й мають свої особливості роботи та свої ризики.

Визначте ризики

Це перше, з чого має починатися аналіз ситуації. Які активи компанії наражаються на найбільші ризики, чому, коли, що саме відбувається – проникнення на територію, злом і крадіжки, псування майна співробітниками або щось інше?

Найважливішими активами завжди є люди, майно та інформація. Після визначення ключових активів необхідно визначити відповідні ризики, а потім підібрати рішення, здатні знизити їх, не допустити або згладити наслідки.

Робота фахівця з безпеки полягає в тому, щоб знайти всі проблеми та підібрати максимально ефективну стратегію – як економічно, так і фактично, уникнувши надзвичайної ситуації.

Уверх