Досить часто часто охоронців і співробітників служби безпеки плутають, вважаючи, що вони виконують одні й ті самі обов’язки. Це далеко не так. Це дві абсолютно різні посади з різними завданнями і різним рівнем відповідальності.
Насамперед розуміння відмінностей між охоронцем і співробітником служби безпеки необхідно самим замовникам послуг – підприємствам і приватним особам, які потребують того чи іншого захисту. Це необхідно, оскільки вони мають знати, коли їм потрібні послуги охоронців, а коли цього рівня вже недостатньо і потрібен крутіший фахівець.
І тут ми підійшли саме до такої градації: охоронець менш професійний, ніж фахівець служби безпеки, адже він володіє набагато меншими компетенціями.
Отже, які ж відмінності між охоронцями і співробітниками служби безпеки?
Навички та вміння
Будь-який фахівець починає свою кар’єру, влаштовуючись на роботу як охоронець. Ця посада є початковим рівнем, який не вимагає жодних вузькоспеціалізованих знань, навичок володіння вогнепальною зброєю, прийомів психологічного впливу або роботи з технічними засобами. Такий співробітник, в уніформі він чи ні, просто перебуває на посаді, не допускаючи на територію неавторизованих користувачів, або здійснює обхід, перевіряючи цілісність замків, дверей, вікон, збереження ресурсів тощо.
Посада вищого рівня – співробітник служби безпеки – передбачає роботу з високотехнологічними пристроями. У його завдання може входити аналіз території, робота з ризиками і складання стратегії безпеки. Співробітникам служби безпеки може знадобитися виконувати ролі вищого рівня, необхідні в групі безпеки – супроводжувати небезпечні вантажі та віп-гостей, аналізувати профіль претендента на посаду в компанії. Вони володіють багатьма навичками, що підтверджує наявність відповідних ліцензій, мають хорошу фізичну та психологічну підготовку. А це зі свого боку означає, що рівень їх оплати вищий, ніж у простого охоронця.
Незважаючи на те, що послуги охоронців і фахівців служби безпеки так чи інакше спрямовані на захист території, співробітники служби безпеки, як фахівці більш високого рангу, можуть контролювати дії охоронців, оцінювати їхню роботу, коригувати і займатися плануванням, стратегією безпеки.