>
Вуличне відеоспостереження для приватного будинку

Вуличне відеоспостереження для приватного будинку

Один з головних способів забезпечення безпеки для приватного будинку – встановлення сучасної системи відеоспостереження та домофонії. Це класичне рішення, що включає покриття камер по периметру території, усередині будинку, а також домофон на вхідній хвіртці.

Завдань у такої системи дві: контроль за територією і спрощення впускання гостей – власникові такої системи не треба виходити з будинку, щоб відкрити хвіртку.

В той же час функціонал IP-домофонії одним лише цим не обмежується і включає не менш важливі моменти:

  • моніторинг периметра будинку в нічний час і запис відео;
  • видалене відеоспостереження і контроль за в’їзними воротами і хвірткою;
  • доступ в систему з будь-якого пристрою (мобільний телефон, ноутбук, планшет);
  • доступ до архівної інформації.

Найголовніший плюс системи відеоспостереження і домофонії, на думку більшості користувачів, це саме видалений доступ. Виклик можна прийняти не лише з домофону (його можна навіть не встановлювати), але і з мобільного телефону. Причому якість відео буде хорошою і вдень, і вночі, при недостатній освітленості, а самі камери забезпечують досить широкий кут огляду. При цьому система досить проста і не псує фасад будинку – камери можуть бути безпровідні й встановлені в непомітних місцях.

видеонаблюдение и домофонияСтандартна система відеоспостереження складається з наступних елементів: IP камери, жорсткий диск, PoE-комутатор, відеодомофон, електромеханічний замок і IP панель виклику. Якщо система дротяна, а сама територія велика, можуть встановлюватися стовпи з провисаннями. Проводка електроживлення зазвичай тягнеться по горищних приміщеннях, і зовні видно тільки самі камери. Виклична панель зазвичай монтується в антивандальний корпус й має нічне підсвічування.

Не менш важлива складова частина сучасної системи відеоспостереження і домофонії – це програмне забезпечення. У багатьох випадках воно пишеться під конкретний об’єкт і вимоги замовника. Професійне ПЗ дає можливість не просто управляти системою, але й робити це з максимальним комфортом. Можна переглядати архіви записів, зберігати на жорсткий диск певні фрагменти відео, відкривати ворота гаража, знаходячись при цьому в машині або на вулиці, впускати довірених гостей, не будучи вдома, й багато що іншого. Сама програма має зручний інтерфейс і повністю русифікована.

Ефективність вуличного відеоспостереження й IP-домофонії для приватного будинку буде високою лише у тому випадку, якщо система була спроектована і встановлена за усіма правилами й відповідатиме усім характеристикам об’єкту. Наприклад, якщо обрані безпровідні камери, то вони матимуть потужне енергоджерело (акумулятор), а монтажні коробки не пропускатимуть вологу й захищатимуть від прямих сонячних променів.

Уверх