>
Як обрати камери відеоспостереження

Як обрати камери відеоспостереження

Коли справа доходить до безпеки бізнесу, відкривається безліч рішень, але найголовнішою з них вважається встановлення системи відеоспостереження. В той же час існує величезна безліч різних типів камер, і обрати ті, які підходять краще за все, буває не так-то й просто.

камери відеоспостереженняВід правильного вибору відеокамери залежить багато що – сама ефективність системи безпеки, а тому перед купівлею устаткування необхідно розібратися, як воно працює й які має особливості.

Отже, різні типи камер відеоспостереження підходять для різних ситуацій або приміщень. Наприклад, існують цифрові та аналогові камери, денні, нічні та з технологією Dark Fighter, купольні й у вигляді кулі, з байонетом і видаленим управлінням PTZ. Усі вони добре показують себе тільки в тих випадках, для яких призначені, а тому найголовніше правило при проектуванні системи відеоспостереження – це спочатку визначитися із завданнями і функціоналом камер й тільки потім купувати їх, а не навпаки.

Проектуючи систему відеоспостереження, необхідно відповісти для себе на декілька первинних питань: чи повинні такі камери бути непомітними або навпаки знаходитися на видному усьому місці й виступати стримуючим чинником, відлякуючи потенційних зловмисників; де вони розташовуватимуться – усередині приміщення або на вулиці; за яких умов освітлення вони використовуватимуться – тільки вдень, тільки вночі або і вдень, і вночі; чи потрібен запис звуку; чи важлива чіткість зображення для фіксації усіх рухів зловмисника.

Безумовно, кращий варіант – це не фіксація правопорушення, а його відвертання. Саме такий результат і дають камери, розташовані відкрито. Вони стають очевидною ознакою працюючої системи безпеки для усіх, хто проходить мимо, і мало який злочинець зважиться на злочин. В крайньому випадку, відсоток правопорушень істотно знизиться. Тож розташовані на видному місці камери стають ідеальним засобом стримування злочинів.

Найбільшою ж помилкою стає використання одного типу камер в приміщенні та на вулиці. Вуличні камери, окрім того, що повинні мати антивандальний кожух, додатково повинні мати відповідний захист від погодних умов – пекучих сонячних променів і дощу.

Крім того, підбирати камери для встановлення системи відеоконтроля необхідно з урахуванням того, наскільки велика у вас територія. Наприклад, в одному випадку це може бути всього одна кімната або один невеликий цех чи склад, а в іншому – територія на декілька десятків соток. Головне тут – забезпечити чітке зображення, щоб можна було фіксувати усі загрози й розглянути усі деталі того, що відбувається навкруги.

Уверх