У орендаря завжди обмежені можливості для підвищення безпеки. Але вас може здивувати, що ви все одно можете реалізувати безліч простих заходів безпеки – і в невеликому приміщенні, і в багатоповерховому комплексі.
Ми склали керівництво, яке допоможе вам зрозуміти, які чинники безпеки слід враховувати перед підписанням договору оренди, а також що ви можете зробити після в’їзду, щоб забезпечити собі першокласну безпеку.
Перед в’їздом
1. Вивчіть місцеву злочинність
Уся справа в місці розташування. Буде розумним вивчити рівень злочинності в районі і поговорити з іншими орендарями.
2. Перевірте освітлення
У промислових зонах часто є темні закутки, що робить їх ідеальними для проникнення на об’єкт. Переконайтеся, що у вашому випадку їх немає.
Важливо мати хороше освітлення і камери відеоспостереження в місцях загального користування: коридори, парковочні місця, складські приміщення, області поводження з відходами, сходи.
3. Зверніть увагу на загальні характеристики об’єкту
Такі дрібниці, як згорілі лампочки, фарба, що відшарувалася від стін, або протікаючі крани, можуть здатися легко усувними неприємностями, але вони також можуть бути явними ознаками не дуже уважного домовласника. Менше всього вам треба мати серйозну проблему безпеки – наприклад, зламаний замок або вікно – і чекати тижні, щоб виправити її. Або ж все робити за власний рахунок.
Зверніть увагу на зламані огорожі, зарослий ландшафт, фарбу, що облупилася, зношене килимове покриття. На даний момент ви ще не орендар, тому покладіть на орендодавця відповідальність, запитавши, чи планує він виправляти проблеми до вашого в’їзду (або ж після цього) – не приймайте розпливчатих відповідей.
4. Перевірте усі двері та ворота
Першими лініями захисту орендаря є входи у будівлю або комплекс. Перевірте усі входи на момент надійності замків і додаткові пункти безпеки (кодова панель, магнітні картки, СКУД). Запитайте у орендаря, як часто він міняє ключі і коди ключів. Ви ж не хочете ризикувати тим, що у вашу квартиру потрапить колишній орендар?
5. Перевірте вікна
Якщо двері – ваша перша лінія захисту, то вікна – друга. Перевірте вікна на наявність надійних і простих у використанні замків, особливо якщо ви знаходитеся на першому поверсі.
Переконайтеся, що вікна закриті зовні, і постарайтеся думати як грабіжник: чи можна потрапити у приміщення через вікно?
6. Розгляньте запасні виходи
Як би важливо не було захистити свою територію від крадіжки, безпека також пов’язана з тим, щоб ви могли вийти з неї у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Пошукайте плани евакуації при пожежі, а якщо ви знаходитеся близько до землі, переконаєтеся, що ваші вікна легко відкриваються.
Перевірте детектори диму і окислу вуглецю. Переконайтеся, що у будь-яких пожежних сходів є належні місця для зберігання, щоб грабіжники не могли дістатися до них із землі.
Якщо все ОК, можна орендувати. А потім – поставити надійну систему безпеки – сучасну безпровідну сигналізацію з датчиками руху і датчиками фіксації відкривання дверей і вікон. Для видаленого спостереження можна використати смартфон або підключити пультову охорону.