>
Як працює охоронна сигналізація

Як працює охоронна сигналізація

Сучасні реалії диктують умови і для охоронних сигналізацій, через що вони розрізняються як за типом передачі тривожного сигналу, так і за способом монтажу. Це дозволяє обрати найбільш ефективний варіант для кожної конкретної ситуації, отримавши надійний засіб сповіщення про небезпеку.

Будь-яка охоронна сигналізація складається з необхідної кількості датчиків тривоги та контрольної панелі, яка оброблює сигнали, що з них поступають. Така панель може бути максимально простою, мати GSM-модуль і просто відправляти повідомлення про проникнення або будь-яке інше ЧП, під яке вона встановлена, на мобільне облаштування власника.

Інші, більш багатофункціональні сигналізації, мають в розпорядженні контрольну панель, що передає тривожний сигнал і на мобільний, і на станцію моніторингу, і на пульт охорони, а крім того, дозволяє видалено управляти усією охоронною системою: ставити та знімати об’єкт на охорону, перевіряти роботу датчиків, мати декілька користувачів з різними ключами доступу і так далі.

охранная сигнализацияЩоб зловмисники не могли пошкодити сигналізацію, клавіатура для введення пароля встановлюється біля входу, а ось сама контрольна панель розташовується в прихованому місці, чимдалі від сторонніх поглядів. І навіть якщо злодії пошкодять клавіатуру, це ніяк не позначиться на роботі усієї системи, і датчики продовжать функціонувати і передавати сигнал про злом.

Сучасні охоронні сигналізації можуть легко обходитися без живлення від електромережі, а сам сигнал з датчиків передається «по повітрю», а не по дротах, завдяки чому елементи сигналізації практично непомітні, й відстежити їх по дротах не можна.

Сам же принцип роботи сигналізації полягає у виявленні ознак небезпеки і передачі повідомлення про це власникові. Тривожні датчики можуть бути найрізноманітніші – датчики руху, відкривання вікон і дверей, розбиття скла, тиску і тепла, вібрації, виявлення диму і вогню, витоку газу. Багато сигналізацій обладнуються інфрачервоними діодами для коректної роботи в нічний час.

Виявляючи тривожне явище, під яке він створений, датчик миттєво передає сигнал на контрольну панель, де він перетвориться в SMS-повідомлення і передається на телефон власника, передається заздалегідь записаним звуковим повідомленням через телефонний дзвінок або вирушає на термінал оператора пультової охорони.

Щоб охоронна сигналізація була ефективною й забезпечувала повну безпеку об’єкту, усі її модулі необхідно обирати після ретельного аналізу самого об’єкту, розуміння усіх його особливостей – призначення, розташування, площі й інших моментів. Так, якщо датчиків буде менше, ніж треба, можуть утворитися сліпі зони, і злочинців можна не помітити. Крім того, і самі датчики треба підбирати під об’єкт – наприклад, якщо будівля розташовується поряд з трасою, датчики вібрації постійно видаватимуть хибну тривогу.

Довірити створення схеми сигналізації краще професіоналам. Експерти по безпеці проведуть аналіз об’єкту й допоможуть створити непереборний бар’єр для злочинців!

Уверх