>
Як працюють системи безпеки?

Як працюють системи безпеки?

Більшість встановлених на об’єкті систем безпеки (як комерційного, так і домашнього призначення) працюють за схожим принципом – усі їх компоненти підключаються до базової станції з функцією обробки та передачі даних на мобільні пристрої, завдяки чому користувач дістає можливість відстежувати все видалено, де б він при цьому не знаходився.

Основна маса сучасних систем безпеки працюють через Wi-Fi, рідше через Bluetooth і ще рідше через сотовий зв’язок. Зазвичай вони обладнуються акумулятором, який дозволяє системі працювати навіть в умовах відключення електроенергії – як аварійного, так і внаслідок навмисного виведення її з ладу злочинцем.

системы безопасностиПокидаючи будівлю, необхідно поставити його на сигналізацію, а повертаючись – зняти з неї, ввівши спеціальний пароль або задіюючи штатні пристрої. Наприклад, магнітну картку, голосову команду або біометричні дані.

Коли система знімається з охорони, усі встановлені датчики та відеокамери припиняють свою роботу. В деяких випадках камери продовжують роботу й записують дані в режимі 24/7, архівуючи відеодані до моменту їх затребування. Частина датчиків також може продовжувати працювати. Наприклад, датчики диму і чадного газу, підвищуючи безпеку на об’єкті.

Сучасні системи безпеки обзавелися потужним ПЗ і мобільними додатками зі зручним інтерфейсом, що дозволяє налаштовувати усі необхідні функції без звернення до виробника устаткування. Це дозволяє купувати і встановлювати системи безпеки для домашнього використання – приватних будинків і квартир, дачних ділянок і заміських котеджів.

Мобільне застосування можна використати для прямої трансляції відеоданих з об’єкту, перегляду повідомлень від встановлених датчиків. Також встановлений на смартфон додаток дає можливість двостороннього аудіозв’язку, де б власник при цьому не знаходився.

На відміну від локальної системи сигналізації, що просто запускає сирену й відлякує грабіжників, сучасні системи безпеки передають дані в онлайн-режимі й дозволяють бачити все, що відбувається вдома або на об’єкті, що охороняється, в період відсутності, відкривати та закривати двері, включати та відключати освітлення, а у разі потреби – зв’язуватися з екстреними службами: поліцією або пожежниками.

У разі тривоги датчики негайно зв’язуються з базовою станцією, яка відправляє повідомлення на мобільний додаток. Це може бути текстове повідомлення на обраний мессенджер або електронну пошту або записане голосове повідомлення із вказівкою особливості ситуації – пожежа, витік газу, несанкціоноване відкриття дверей або розбиття вікна та проникнення на об’єкт. Таке рішення дозволить завжди бути в курсі того, що відбувається!

Уверх