Безпека клієнтів – ключова вимога сфери послуг. Окрім затишного дизайну інтер’єру, якості страв і сервісу, безпека стає одним з чинників, здатних підвищити довіру клієнтів.
Довіри можна добитися, пропонуючи смачні й недорогі страви, індивідуальний підхід до обслуговування, систематичні знижки й живу музику, але усе це не працюватиме, якщо клієнти не відчуватимуть себе захищеними – якщо порядку в закладі не буде, якщо відбуватимуться крадіжки, якщо гостям заважатиме випадковий візитер, якщо відбуватимуться п’яні бійки та бешкет. Обслуговування клієнтів має бути максимально професійним, а відпочинок гостей – спокійним і приємним. Вирішує цю ситуацію охорона ресторану.
Частково ситуацію вирішує введення в штат особливого співробітника, який буде відповідальний за безпеку в закладі. Він повинен пропрацювати усі стратегії її забезпечення і розібратися з будь-якими проблемами, що виникають під час обслуговування клієнтів. Хоча усі співробітники повинні знати, що їм треба робити, важливо, щоб цим процесом хтось керував.
Передусім, необхідно проаналізувати можливі інциденти безпеки, які можуть виникнути в ресторані. Наприклад, що відбувається, коли клієнт відмовляється платити без видимих на те причин? Як бути, якщо гість сп’янів і заважає іншим клієнтам закладу? Як рознімати бійку? Що робити, якщо в ресторан увірвався озброєний злочинець?
Як мінімум, тут необхідно забезпечити контроль на вході в ресторан, щоб мати можливість відсівати «небезпечних» відвідувачів. Хоча це може здатися дискримінаційним, проте такий хід здатний створити професійний імідж. Досить просто повісити табличку з написом: «Ми дорожимо спокоєм наших клієнтів й залишаємо за собою право відмовити в обслуговуванні».
Також, окрім охорони на вході, не зайвим буде й забезпечення фізичної безпеки усередині – для цього досить найняти одного професійного охоронця, здатного розібратися в будь-якій ситуації й прийти на допомогу відвідувачам, захистивши їх від будь-яких загроз.
Робота охоронця ресторану повинна доповнюватися технічними засобами – відеоспостереженням і охоронною сигналізацією. Розміщені по залу відеокамери дозволять охоронцеві бачити все, що відбувається, але при цьому не ходити постійно по периметру й не заважати тим самим відвідувачам. Плюс до того відеоспостереження – це відмінний спосіб полегшити роботу охоронцеві. Навіть самі по собі відеокамери стають знаком для потенційних злочинців, що за ними спостерігають. Додатково вони показують клієнтам, що вони захищені. Сигналізація ж дозволяє попередити гостей про небезпеку, а у разі нічного проникнення злодіїв – відлякає їх. Якщо це безшумна сигналізація, вона дозволить не злякати злодіїв, а попередити органи правопорядку і упіймати злочинців.