>
Які існують системи безпеки

Які існують системи безпеки

Система безпеки – це досить великий перелік електронних пристроїв, які працюють як окремо, так і спільно, забезпечуючи контроль охороняємої території.

Серед найбільш відомих рішень – камери відеоспостереження, датчики руху, задимлення та витоку газу, датчики входу і розбиття скла, вібрації та звуку, всілякі сирени та оповісники.

системи безпекиНайпопулярніше рішення для забезпечення безпеки на об’єкті – це, звичайно ж, встановлення камер відеоспостереження. Сучасні моделі працюють по Wi-Fi, що дозволяє видалено передавати відеозображення. Спарені з різними датчиками (наприклад, з датчиком руху), вони економлять заряд акумулятора й починають передачу сигналу тільки у момент виявлення небезпеки.

Багато камер мають інфрачервоне або навіть кольорове нічне бачення, хмарне або локальне сховище, а також можуть бути обладнані двостороннім мікрофоном, дозволяючи зв’язуватися з порушником або просто отримувати звукові дані з місця, де розташована камера.

Датчики руху по праву знаходяться на другому місці за популярністю при створенні системи безпеки. Зазвичай їх розміщують на вході, в коридорі та на вулиці, на доріжках, що ведуть до входу або інших об’єктів, для яких необхідно забезпечити відповідну безпеку.  Раніше датчики руху часто спрацьовували на домашніх тварин і птахів, проте в сучасних пристроях є можливість настроїти величину об’єкту, на який слід реагувати, а тому вони стають надзвичайно ефективним способом виявлення загроз і практично не мають неправдивих спрацьовувань.

Контактні датчики, що реагують на розмикання контуру (наприклад, відкриття дверей або вікна), не менш популярні. Вони прості в установці й практично непомітні. Працюють вони найчастіше від батарей, проте такого заряду вистачає на довгий час, а тому ніяких труднощів з використанням таких пристроїв не виникає. Монтують їх переважно на першому поверсі.

Сучасні датчики розбиття скла отримали додаткову функцію: окрім фізичної фіксації розбиття скла, вони обзавелися можливістю фіксувати звук розбиття, відразу сповіщаючи про це власника будівлі.

Серед інших пристроїв, здатних забезпечити безпеку на об’єкті, – тривожні кнопки (зазвичай встановлюються на торгових об’єктах і в банках), мобільні брелоки, працюючі за таким же принципом, проте в цьому випадку їх застосування можливо і для фізичних осіб.

Уверх