Представники бізнесу часто користуються послугами охоронних компаній, коли турбуються про свою безпеку та збереження своїх активів. Але що справді робить охоронець? Які його обов’язки та чим саме він займається?
Завдань у охоронця багато, але всі вони спрямовані на підвищення фізичної безпеки, надання допомоги та зменшення ризиків скоєння злочину.
Візуальна присутність
Бути помітним – це один із способів, за допомогою якого охоронці запобігають більшої частини злочинів, відлякуючи потенційних порушників порядку однією своєю присутністю. Причому це стосується як супроводу вантажів, так і охорони об’єкта або віп-персони. Більшість злочинців двічі подумає, коли побачать, що є охоронець.
Спостереження та контроль
Правильна дія охоронця залежить не так від кваліфікації, умінь та практичних навичок, як від об’єктивної оцінки ситуації та визначення ефективної стратегії протидії небезпекам.
Наприклад, якщо в разі спрацювання одного з датчиків (руху, відкриття, витоку, займання та ін.) замість особистої перевірки місця події охоронець вирішить викликати поліцію, це може призвести до непоправних наслідків. Особливо, якщо викликати потрібно було не поліцію, а газову чи пожежну службу.
Охоронці повинні правильно діяти не лише у небезпечних чи потенційно небезпечних ситуаціях, а й аналізувати те, що відбувається.
Реагування на небезпеку
Не менш важливе завдання охоронця – завжди бути на сторожі й проявляти пильність до будь-якої потенційної небезпеки. Наприклад, якщо хтось намагається проникнути до забороненої зони, вкрасти товар, пошкодити обладнання чи викликати інші проблеми.
Як саме діятиме охоронець, залежить від самої загрози, але його дії завжди мають бути спрямовані на повернення контролю над ситуацією, допомогу постраждалим та недопущення розвитку інциденту.
Виклик допомоги, коли це необхідно
Не буває охоронців, які вміють робити все і справляються з будь-якими проблемами самотужки. Деякі питання можуть не входити до компетенції охоронця, в інших випадках потрібна допомога партнерів. У таких ситуаціях охоронець має оцінити свої можливості та звернутися до відповідних органів, а не займатися проблемою самостійно.
Згідно з дослідженням, у галузі охорони зайняті тисячі приватних фахівців. Це означає, що ви легко знайдете охоронну компанію і для свого бізнесу, своєї сім’ї або себе особисто – для охорони, супроводу або розробки стратегії безпеки!