>
Якими бувають системи безпеки

Якими бувають системи безпеки

Система безпеки підприємства – це комплекс взаємозв’язаних між собою пристроїв, заходів і способів, що слугують спільній меті: підтримці безпечного стану об’єкту, своєчасного виявлення і ефективному відвертанню загрози майну, здоров’ю і життю співробітників.

Пожежна сигналізація

Пожежна сигналізація застосовується для оперативного виявлення вогнища займання, а у разі його появи використовується для інформування його локалізації та автоматичного гасіння.

Робота пожежної сигналізації стає можливою завдяки цілому ряду технічних засобів. Для виявлення точки займистості використовуються різні датчики (електротехнічне, технічне й інше інженерне устаткування), а для збору та подальшого аналізу ситуації – особливі периферійні пристрої або спеціальна приймально-контрольна апаратура. Часто в функції пожежної сигналізації додатково входять системи димовідведення та сповіщувачі – звукова сигналізація і покажчики шляхів евакуації.

Охоронна сигналізація

Охоронна сигналізація застосовується в цілях оперативного сповіщення про несанкціоноване проникнення на об’єкт. В ідеалі вона повинна об’єднувати інші інженерні системи будинку та системи безпеки: не лише оповіщати власника, але фіксувати час проникнення, вести відеофіксацію, управляти доступом, а також оперативно реагувати на інші небезпечні ситуації – задимлення, температурні перепади, пожежу, прорив газу, затоплення.

Багато сучасних охоронних сигналізацій, окрім датчиків виявлення небезпеки, включають пульт дистанційного керування, що дозволяє в онлайн-режимі управляти усіма системами й переглядати їх статус.

Система контролю доступу

Впровадження СКУД на об’єкті значно підвищує безпеку! Такі системи діляться на два класи – мережеві та автономні системи. Перші складаються з одного або декількох контролерів і зчитувачів. Вони також мають пристрій для управління системою й отримання статистичної інформації – зазвичай це комп’ютер. Автономні ж системи контролю доступу хоча й менш функціональні, але не менш дієві. Це контролери, які можуть працювати з магнітними картками, кодовими клавіатурами й іншими зчитувачами.

Відеоспостереження

Завдяки впровадженню цифрових технологій системи відеоспостереження стали використовуватися все частіше й перетворилися на потужний інструмент забезпечення безпеки. Зазвичай застосовуються відеокамери, працюючі на основі напівпровідникових ПЗС-матриць.

Додатково системи відеоспостереження можуть комплектуватися тепловізорами, що покращують фіксацію правопорушників в туман, дощ і нічний час, а також доповнюються програмним забезпеченням, здатним розпізнавати обличчя і автомобільні номери.

Системи безпеки на підприємстві можуть бути різними – залежно від характеристик об’єкту. Вони дозволяють забезпечити необхідний порядок, а у разі надзвичайної події – сповіщають про нього і допомагають запобігти або згладити наслідки.

Уверх