>
Якою повинна бути протипожежна сигналізація

Якою повинна бути протипожежна сигналізація

Протипожежний захист на комерційних і промислових об’єктах складається не лише з датчиків вогню і диму – вона включає різне устаткування, що створює єдину систему, де усі елементи взаємозв’язані й ефективні.

На відміну від більшості інших інженерних систем, встановлену систему протипожежного захисту не можна випробувати в реальних умовах, а тому створюватися вона повинна за прийнятими галузевими стандартами протипожежного захисту. Тут йдеться і про проектування, і про встановлення, і про подальшу сертифікацію та перевірку програмного забезпечення (це єдина система пожежної безпеки, яку можна випробувати), не створюючи «тестову», реальну пожежу.

Отже, є декілька кроків, які допоможуть забезпечити правильний монтаж системи протипожежного захисту і забезпечити її ефективну й безвідмовну роботу.

Попередній аналіз

Перед встановленням системи протипожежного захисту необхідно провести повноцінний аналіз об’єкту, адже може статися так, що датчики будуть встановлені в не зовсім правильних місцях, або їх буде недостатньо на таку площу. По-друге, необхідно визначити, які конкретно датчики потрібні, а вони бувають різні: датчики диму, чадного газу, підвищення температури, датчики полум’я, комбіновані датчики. Додатково можуть знадобитися ручні сповіщувачі – як правило, це механічна тривожна кнопка, яку необхідно активувати очевидцеві пожежі.

Не розуміючи, що саме треба, не можна створити ефективний протипожежний захист!

Характеристики

Важливо, щоб усі пристрої підходили один до одного. Чим менше «перехідників», тим стабільніше працюватиме система, і сигнал несподівано не загубиться. Не менш важлива і ефективність датчиків й їх відповідність сучасним технологіям. Морально застарілі елементи можуть стати слабкою ланкою й не давати потрібного функціонала.

Тестування

Після встановлення протипожежної сигналізації та протипожежного захисту необхідно виконати декілька невеликих тестів, перш ніж систему можна буде вважати надійною й готовою. В першу чергу мова тут заходить про приймальні випробування, які проводяться для оцінки відповідності системи встановленим критеріям ефективності.

В одному випадку сигнал про пожежу поступає на пульт пожежної частини, в іншому – на охоронний пост. Необхідно перевірити, як швидко співробітники служби безпеки підприємства зреагують на небезпеку, а також, як швидко прибуде пожежний розрахунок. В ідеалі сигнал повинні отримувати обидві групи.

Ретельне виконання описаних вище кроків допоможе забезпечити правильне встановлення системи протипожежного захисту й її ефективну, надійну і безвідмовну роботу.

Уверх