Сигналізація для дому, запорука безпеки чи параноя?
На сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання захисту майна від зловмисників. Рано чи пізно кожен стикається з потребою забезпечення охорони в будинку або офісі, однак, як показує досвід і статистка, більшість людей мають вкрай невірне уявлення про правильний вибір охоронних систем.
Грати на вікнах, броньовані двері, складні замки і безліч засувок – це те, з чим у більшості громадян асоціюється словосполучення «надійний захист». Однак всі ці речі навряд чи втримають професійного зловмисника від вторгнення в Вашу власність і від її розкрадання.
Набагато більш надійним захисником квартири, як показує практика, є спеціально розроблена сигналізаційна охоронна система. Важливим фактором вибору такої системи вважається підбір сигналізації відповідно до цілей, які ставить перед собою покупець.
У наші дні існує безліч охоронних систем, і з розвитком техніки їх надійність тільки зростає. Дотримуючись основних пунктів, які ми перерахували в цій статті, можна легко впоратися з таким, здавалося б, складним завданням, як придбання потрібної Вам сигналізаційної системи.
Критерії вибору сигналізації для квартири:
- Легкість і зручність в налаштуванні. Від складності налаштування сигналізації залежить кількість витрачених грошових і часових ресурсів.
- Спосіб управління. Це може бути налаштування за допомогою мобільного додатку на смартфоні, комп’ютерне управління, а також управління за допомогою СМС. Варто також подбати про те, як сигналізація знімається і ставиться на охорону: за допомогою кодової клавіатури; з мобільного телефону; брелків ДУ; з комп’ютера за паролем.
- Наявність резервного живлення. Варто перевірити, чи присутній зовнішній або вбудований акумулятор, і приходять повідомлення про підключення до основного живлення або відключення від нього.
- Спосіб інформування. Дізнайтеся, яким чином відбувається повідомлення про тривогу і скільки пристроїв можна підключити.
- Гарантія та подальша підтримка. Дізнайтеся про термін гарантії на сигналізацію і про те, як буде проходити (і чи буде) подальша підтримка, тобто, післягарантійне обслуговування.
- Дальність роботи. Дізнайтеся про дальності роботи обраної Вами охоронної сигналізації. Зазначена виробниками цифра найчастіше підходить тільки до відкритої місцевості, для закритих приміщень вона інша, і безпосередньо залежить від матеріалу стін і перекриттів.
- Температурний режим. Перевірте наявність функції температурної компенсації – речі, яка буде автоматично регулювати чутливість до температури в залежності від кліматичних умов в приміщенні. Це важливо, оскільки при неправильному налаштуванні і жарких, вологих кліматичних умовах, датчик може просто перестати реагувати на температуру тіла людини, оскільки вона буде близька до температури в приміщенні.
Види охоронних сигналізацій:
- Автономна сигналізація – це охоронна система передбачає установку на об’єкті різноманітних спеціальних датчиків і сенсорів (руху, закриття і відкриття вікон, температури і тд.), Які підключаються до центрального пульту керування сигналізацією, проте при цьому повідомленні на пульт охоронної фірми не відбувається. Основна ідея цієї сигналізації – це включення гучних звуків або світлозвукових сирен на об’єкті при виявленні стороннього. Робиться це з метою швидше налякати, ніж знешкодити зловмисників, і привернути увагу сусідів або перехожих. Управління сигналізацією, як правило, відбувається через кодову панель на дистанційному брелку або центральному блоці.
- Пультова сигналізація – це найбільш ефективний вид охоронних систем, оскільки сигнал про проникнення зловмисника на охоронювану територію подається безпосередньо на центральний пульт охоронної служби. Каналами для здійснення передачі сигналу тривоги можуть бути GSM-канали, телефонні лінії або радіочастотний зв’язок.
- GSM-система – найбільш сучасний і перспективний вид сигналізації. При виявленні знаходження на об’єкті стороннього, система не тільки забезпечує включення сирен, а й оповіщає власника нерухомості шляхом розсилки СМС, push-повідомлень або дзвінком на мобільний телефон.
Головне достоїнство даного типу охоронних систем – можливість дистанційного керування. Мобільного телефону досить, щоб контролювати ситуацію. Також система дозволяє дистанційно вмикати і вимикати сигналізацію, що є її перевагою.
Охоронні датчики сигналізації
Існує два типи охоронних датчиків – пристроїв, які стежать за безпекою Вашого майна:
- проводні;
- безпроводні.
Провідна сигналізація краще підходить для охорони великих територій, таких як складські приміщення або двоповерхові (і більше)
будинки. Її вартість невисока, а сигнал чіткий і надійний через те, що фізичні перешкоди для проводів ніяких перешкод не уявляють. Також істотним плюсом є відсутність необхідності заміни батарей, адже за автономну роботу відповідає вбудований акумулятор, який, правда, в аварійному режимі протягне всього 1-2 доби.
Варто відзначити і недоліки даної охоронної системи: при пошкодженні кабелю знижується надійність передачі сигналу; тривале відновлення після пошкоджень; видимість для зловмисників.
Бездротова сигналізація ідеально підійде невеликому приміщенню з уже закінченим ремонтом. Цю сигнализационную систему легко встановити навіть самому, навіть трохи вдосконалити шляхом установки додаткових датчиків, а в разі переїзду – її можна демонтувати і встановити вже на новому місці. Ще одним плюсом є те, що на роботу сигналізації не впливають перепади напруги в електромережі.
Бездротова сигналізація, як й провідна, має свої недоліки. По-перше, необхідно враховувати розташування фізичних перешкод, так як вони глушать сигнал. По-друге, датчики можуть втратити свою функціональність, якщо вчасно не замінити батарейки і не зарядити акумулятори.
Завдяки швидкому розвитку технологій і існуванню великої кількості різних охоронних систем, які відрізняються як своєю функціональністю, так і ціновою категорією, споживач легко може вибрати саме те, що йому потрібно, балансуючи на співвідношенні ціни до якості. І, незважаючи на те, що вибором сигналізації можна зайнятися і самому, варто все-таки проконсультуватися з експертом, який допоможе знайти оптимальний варіант.