>
Навчання співробітників служби безпеки – це важливо

Навчання співробітників служби безпеки – це важливо

Ефективність роботи служби безпеки залежить від рівня професійної підготовки, тому тут важливим є не лише відбір, а й навчання персоналу.

обучение охранаВимоги до співробітників СБ залежать від виконуваних ними функцій: охоронець зобов’язаний швидко реагувати на загрозу, бути морально готовим до будь-яких подій, а працівник стаціонарного посту має бути стійким до монотонної роботи та досконально знати об’єкт, де він несе службу. Тобто навчання різних категорій охоронців має враховувати специфіку їхньої роботи.

Не менш жорсткі вимоги висуваються і з психологічної та фізичної підготовки охоронців. Кандидати на цей пост повинні не просто пройти інструктаж та практику в реальних умовах, а й фізично та психологічно бути готовими відбити напад злочинців.

Що входить до плану навчання охоронців

Форми навчання охоронців можуть бути різними: групові та персональні, семінари, лекції та практичні тренінги. В рамках лекцій та семінарів відбувається вивчення методів оцінки людини за невербальними ознаками, правових засад роботи СБ, дій у разі виникнення надзвичайної ситуації (запобігання паніці персоналу та відвідувачів, евакуація, виявлення вибухонебезпечного предмета тощо). Також до навчання охоронців може входити знайомство з техніками оперативного виявлення факторів прямої чи прихованої загрози, вивчення прийомів несанкціонованого проникнення сторонніх на об’єкт та методів протидії їм.

Не менш важливими вважаються теми технічних пристроїв: сигналізації, систем відеоспостереження та дій при їхньому збої або поломці, а також основи надання першої домедичної допомоги постраждалим.

У якості практичних занять проводяться уроки з розробки комплексу заходів щодо безпеки об’єкта, вирішення конфліктної ситуації (із застосуванням сили або без), використання технічних засобів потайного спостереження та протидії, проведення розслідування крадіжок, саботажу, шахрайства та інших злочинів. Окремі тренінги стосуються регулярної фізичної та бойової підготовки.

Частота та час занять

Проводити заняття доцільно у вільний від роботи час, поділивши персонал на зміни, враховуючи, що присутність вільних працівників має бути 100%. Періодичність занять залежить від інтенсивності курсу.

Після навчання обов’язково повинна проводитися атестація. Її мета – оцінити підготовку співробітників.

Уверх