Для чого потрібен охоронець для підприємства, яка його роль, які функції безпеки він може виконувати
Існує думка, що безпеки багато не буває – і це справді так. Підприємствам доводиться мати справу з несумлінними покупцями, крадіжками та іншими злочинами, і єдиний спосіб зупинити їх – запровадити сучасну систему безпеки, а сторожів замінити на професійних охоронців.
Часто саме охоронець допомагає підвищити безпеку робочого місця та зберегти майно компанії – це два його найголовніші завдання.
Найчастіше мішенню злочинців стають невеликі приватні підприємства, міні-маркети, офіси сфери послуги та мікрофінансові організації. Через невеликий штат і такий само невеликий обіг, намагаючись заощадити, такі компанії не поспішають користуватися послугами приватних охоронців, а тому сильно ризикують.
Як можна використовувати охоронців
Завдання охоронця – не просто стояти на вході та своїм зовнішнім виглядом відлякувати злодіїв. Функції цього фахівця можуть бути різні.
Запобігання злочинам
Навіть проста присутність охоронця в уніформі вже сама по собі є відмінним стримуючим фактором для злочинців. Вони не ризикуватимуть і волітимуть обрати іншу жертву, де немає охорони. Тобто наявність професійного охоронця – це своєрідне повідомлення потенційним злочинцям, що тут серйозно ставляться до безпеки.
Реагування на злочини
Охоронець, який пройшов відповідну підготовку, може знешкодити злочинця, який становить небезпеку для оточуючих, і передати його поліції. На різних підприємствах з різним ступенем загрози може бути задіяна неозброєна (тільки спецзасоби) або озброєна (бойова та травматична зброя) охорона. Усі можливі дії охоронців та процедури заздалегідь прописуються в договорі послуг.
Найм ліцензованого охоронця гарантує, що реагування на правопорушення буде адекватним ситуації, вмілим та розумним.
Почуття безпеки
Присутність охоронця здатна дати працівникам компанії почуття захищеності. Бачачи професійну охорону, у клієнтів зростатиме довіра до компанії та бажання з нею співпрацювати. Особливо яскраво це відчувається у випадку з компаніями, що працюють у зонах підвищеного ризику – банки, каси, фінансові організації. Співробітники тут починають працювати продуктивніше, якщо розуміють, що їм нема чого турбуватися про особисту безпеку.