>
Неочевидні вразливості системи безпеки

Неочевидні вразливості системи безпеки

Монтаж датчиків і камер відеоспостереження, підключення тривожної кнопки або кодових дверей – відмінне рішення, щоб узабезпечити територію й отримати інформацію про все, що там відбувається, проте є ряд ситуацій, коли зловмисникам вдається отримати над нею контроль.

Мабуть, найчастіша проблема систем безпеки – це коли внутрішні паролі стають відомі третім особам. Статися це може як в результаті хакерської атаки і злому маршрутизатора або сервера компанії, так і при банальній передачі пароля при спілкуванні з іншими співробітниками компанії. І якщо встановлення потужного файервола та підвищення дисципліни на підприємстві здатне виключити ці два пункти, то банальний підбір пароля руйнує все вщент. І тут ми підходимо до третього важливого пункту – передвстановлених паролів.

уязвимости системы безопасностиПередвстановлені паролі – це налаштування за умовчанням, які були встановлені виробником. Переконайтеся, що жоден з ваших пристроїв не використовує паролі за замовченням, адже в першу чергу злочинці перебирають очевидні паролі на зразок «admin» або «12345». Не забудьте змінити це при налаштуванні нової системи безпеки!

Регулярно перевіряйте усі підключені пристрої, щоб переконатися у відсутності збоїв або ушкоджень. Хоча б раз на тиждень з’ясовуйте, чи усі пристрої працюють так, як треба, чи не скинуті вони до налаштувань за умовчанням, які набагато простіше буде зломати хакерам.

Також не варто налаштовувати систему безпеки через загальнодоступну мережу Wi-Fi – це додає безліч ризиків і розширює вразливості. Дані, що залишилися в кеші, можуть стати доступними хакерам, і ваш пароль може бути скомпроментовано. Як мінімум, якщо іншого варіанту немає, використовуйте при підключенні до загальнодоступної мережі VPN.

Краще всього, щоб ваш маршрутизатор використовував метод шифрування WPA2, а саме підключення відбувалося через двохетапну ідентифікацію. Це створює практично непереборний бар’єр для хакерів!

Деякі підприємства, чия діяльність пов’язана з розробкою програмного забезпечення або іншими цифровими послугами, часто використовують хмарні технології або тимчасово надають клієнтам призначений для користувача доступ до продукту. В цьому випадку слід переконатися, що, по-перше, у ваших відвідувачів не буде таких же функцій безпеки, що і в адміністраторів, а по-друге, що сам доступ надається по гостьовій мережі – це гарантує, що відвідувачі не матимуть доступу до тієї ж мережі, що й ваші облаштування безпеки і не зможуть використати наданий вхід у якості шлюзу для хакерської атаки.

Уверх