>
Охорона для бізнесмена – міфи і правда

Охорона для бізнесмена – міфи і правда

Коли за бізнесменом починається полювання, можливість залишитися живим стрімко падає. Проте навіть один професійний охоронець може врятувати клієнта від непередбачених ситуацій, підвищивши шанси залишитись неушкодженим.

Зазвичай бізнесмени обходяться одним-двома охоронцями. В ідеалі охоронець завжди повинен бути поруч і бути в курсі того, що відбувається, оберігаючи клієнта від усіх можливих небезпек. Основне завдання професійного охоронця – не закривати клієнта від куль своїм тілом (таке буває лише у фільмах), а запобігати таким ситуаціям.

Охрана для бизнесменаІснують кліше, нав’язані кінематографом, що призвели до появи міфів про «бодігардів». Наприклад, що охоронець – це атлетичної форми чоловік, з рельєфними м’язами та відсутністю будь-яких вад. Насправді ж перевагу віддають тим, хто не має яскравої зовнішності, не виділяється й працює непомітно. Набагато важливіший холодний розум, ніж гора м’язів. Але є й винятки. Якщо потрібна охорона, щоб підтримати імідж, то високий зріст і кремезна статура охоронця для картинки дійсно необхідні.

Другий міф про те, що охорона має володіти бойовими мистецтвами, як Джекі Чан. Так, багате спортивне минуле ще нікому не зашкодило – цим можна похвалитися перед друзями, але нападник зі зброєю уникатиме прямого рукопашного контакту з охоронцем. Крім того, спортивна боротьба є непридатною для реального життя. Справжній охоронець поводиться так, щоб у потенційного агресора зникло бажання напасти.

Третій міф про охоронців ще цікавіший. Він, як мінімум, повинен мати військове минуле або служити в спецназі, що, само собою, має на увазі підтримку хорошої фізичної форми. Проте вміння стрибати з парашутом охоронцеві взагалі не потрібне. Навіть більше, на думку низки психологів, люди, які пройшли військову службу в гарячих точках, побували в колосальній психологічній м’ясорубці. Вони придатні стати найманими вбивцями, ніж охоронцями. Єдиний їхній плюс – це уміння поводитися зі зброєю. Тим часом, професійні охоронці часто використовують лише цивільні спецзасоби – рацію та газовий балончик.

До речі, цікава статистика: в особистій охороні американських бізнесменів майже ніколи не буває колишніх морських піхотинців, хоча у бойовиках ми тільки й бачимо цей варіант.

Що стосується відбору особистого охоронця, то він повинен мати певні характеристики: вміти аналізувати навколишню обстановку, концентрувати увагу, добре орієнтуватися в місцевості, мати план евакуації клієнта, бути емоційно стійким і не втрачати пильність у стресових ситуаціях.

На роль охоронця категорично не підійдуть надмірно балакучі та емоційні люди. Охоронець завжди повинен бути спокійним і зібраним.

Уверх