Суть роботи шлагбауму – перегородження шляху. Це пристрої різноманітних розмірів, які встановлюють для обмеження в’їзду транспортних засобів. Зазвичай шлагбауми розміщують на контрольно-перепускному пункті – головному в’їзді на територію підприємства, але досить часто їх застосовують і всередині об’єкту, для контролю доступу в різні зони. Закритий шлагбаум сигналізує, що водій повинен пред’явити пропускний документ або пройти перевірку іншим затвердженим способом.
Шлагбаум є одним з найбільш поширених пристроїв, які обмежують проїзд. Він складається з 2 ключових компонентів: тумби (у ній встановлюється редуктор і блок управління) та стріли. Ці пристрої можуть закриватися і відкриватися за допомогою дистанційного керування або механічним способом. Відкривати шлагбаум можна за допомогою пластиковий картки – зчитувач перевіряє інформацію, після чого надається доступ на територію.
Переваги встановлення шлагбауму
Встановивши шлагбаум на в’їзді на підприємство, можна контролювати доступ і рух транспорту.
Основні переваги встановлення шлагбауму:
- підвищення безпеки за рахунок обмеження в’їзду на територію сторонніх;
- видалене управління відкриттям/закриттям;
- висока пропускна спроможність, автоматизація контролю доступу;
- працює за будь-якої погоди – дощ, сніг, мороз, вітер;
- підвищена міцність матеріалів для перешкоджання злому або тарану;
- інтеграція в існуючою систему контролю доступу.
Будь-які види шлагбаумів!
На великих підприємствах встановлюють відразу декілька шлагбаумів, які обмежують доступ в окремі цехи і зони. Наприклад, на склад, контрольно-перепускний пункт або гараж. Регулювання переміщенням транспортних засобів дозволяє уникати заторів і хаотичного дорожнього руху. За допомогою цього пристрою легко захистити доступ на вже заповнену стоянку, запобігти несанкціонованому використанню техніки або ГСМ.
Шлагбауми відрізняються розмірами, тому перед вибором треба виміряти ширину проїзду. Якщо потрібне місце для проходу співробітників, встановлюйте шлагбаум довжиною на 1 метр менше, ніж ширина проїзду. Для великих вантажних автомобілів варто придбати шлагбаум з великою пропускною спроможністю – вона визначається швидкістю підйому і опускання шлагбауму – чим менше часу треба на відкриття шлагбауму, тим більше транспорту зможе проїхати за певний час.
Залежно від приводу бувають гідравлічні і електромеханічні шлагбауми. Перші безшумні й можуть працювати без перерви, але не переносять морозу. Електромеханічні простіші в установці та експлуатації, працюють у будь-яку погоду.
Способи управління пристроєм також бувають різні: клавіатура, кнопка, радіоканал або ключ-вимикач.
Підключити електроживлення можна різними способами:
- відкритим способом – прокладення кабелю живлення по стіні будівлі або по повітрю;
- закритим способом – кабель укладається в поліетиленовій трубі низького тиску, яка прокладається під землею.
Крім того, шлагбаум може бути оснащений резервним живленням, яке використовується тільки для відкриття, якщо відсутнє зовнішнє джерело живлення.
Фахівці «ТОР-Безпека» допоможуть вибрати і встановити шлагбаум, який дасть необхідний контроль на об’єкті! Використовувати їх буде зручно як в плані контролю, так і під час експлуатації. Сучасний шлагбаум узабезпечить від проникнення сторонніх і неконтрольованого проїзду транспорту!