>
Турнікет – ефективна система контролю доступу

Турнікет – ефективна система контролю доступу

Використання систем контролю доступу стає все більш і більш частим. Турнікети, шлагбауми та кодові двері встановлюються в аеропортах, на митницях й інших об’єктах, де потрібне забезпечення безпеки.

ТурникетЗ підвищенням вимог до безпеки все більше місць необхідно обладнувати системою контролю доступу, й одним з найпопулярніших рішень стають турнікети.

Окрім звичайного турнікета, яким управляє співробітник безпеки, є й автоматичні моделі: з розпізнаванням обличчя, зчитуванням смарт-карт і турнікети із скануванням QR-коду за допомогою мобільного телефону.

Технологія розпізнавання обличь тут досить нова, але з кожним роком вона лише набирає оберти. Відвідувачі можуть увійти до будівлі або окремого приміщення й при цьому будуть відмічені в комп’ютерній системі про час і місце. Цей метод доступу не лише зручний для співробітників безпеки (адже їх присутність поряд із входом тут взагалі не вимагається), але й значно покращує безпеку, управління та контроль будівлі.

Режим ідентифікації за допомогою магнітної карти – в тому числі іменний – також має свої плюси. По-перше, її використання скорочує стомливий процес паперової реєстрації, відвідувачі проходять через зону контролю набагато швидше, не створюючи скупчень і черг, що особливо актуально під час всесвітньої пандемії.

Режим ідентифікації за допомогою QR-коду (паперового або електронного) також один з найбільш популярних. Така система турнікета складається з комп’ютера, інтелектуальних воріт турнікета, карт авторизації й програмного забезпечення для управління. Такий режим ідентифікації можна підключати до різних систем – він може працювати як онлайн, так і оффлайн.

Як обрати відповідний турнікет

При проектуванні системи безпеки за допомогою турнікета головне – провести аналіз об’єкту й усіх технологічних процесів – це дозволить обрати найбільш зручний для співробітників і служби безпеки варіант контролю доступу.

Окрім самих способів ідентифікації, існує декілька типів турнікетних воріт: орні, карусельні й такі, що обертаються – половинної та повної висоти.

Щоб система контролю доступу турнікета працювала максимально ефективно, при виборі турнікетних воріт необхідно враховувати наступні моменти:

  • місце використання воріт турнікета;
  • особливості трафіку;
  • функції, які необхідно реалізувати.

Підбираючи хвіртку турнікета безпеки, не обов’язково обирати найдорожчу. Треба зупинити вибір на тій, яка має потрібний функціонал у рамках наявного бюджету. В цьому випадку з безпекою все буде відмінно!

Турнікети повністю вирішують питання контролю й мають швидку прохідність, завдяки чому стають ідеальним рішенням для забезпечення безпеки!

Уверх