Охоронець – це особливий фахівець, від професіоналізму якого нерідко залежить саме життя клієнта. Він забезпечує недоторканість особи, що охороняється, її безпеку і збереження майна. Завдання особистого охоронця – перешкода будь-якій фізичній дії, а у разі здійснення спроби такої дії – припинення її або супровід клієнта у безпечну зону.
Особиста охорона має бути максимально професійною, включаючи і фізичну підготовку, і використовувані технічні засоби, і план дій у разі небезпеки. Довести до рівня рефлексів реагування на ту або іншу надзвичайну ситуацію неймовірно важко, але на порядок складніше діяти в команді. Але саме такою й має бути професійна особиста охорона: одна людина навряд чи зможе захистити клієнта від усіх загроз.
Хоча вважається, що охоронець завжди повинен прораховувати ситуацію й діяти на випередження, проте він наділений тими ж правами, що й звичайний охоронець. Тобто він не має права відкривати вогонь, нехай і з травматичного пістолета, застосовувати силу та спецзасоби при одній лише підозрі на протиправні дії. Співробітник особистої охорони може вирішувати проблеми тільки за фактом їх появи, викликаючи вогонь на себе.
Як повинна працювати особиста охорона
Виходячи з поставлених перед особистою охороною завдань, можна позначити ряд покладених на неї функцій:
- контроль за ситуацією в місці перебування клієнта;
- супровід клієнта пішки та на автомобілі;
- обмеження доступу до клієнта сторонніх осіб;
- перевірка осіб, що контактують з клієнтом;
- допомога клієнтові при нападах.
Досить часто в завдання особистого охоронця входить складання безпечних маршрутів пересування, а також перевірка безпеки вже використовуваних маршрутів, виявлення і блокування підозрілих місць, підходящих для підготовки замаху.
В інших випадках, коли важливіший сам імідж, а ризик нападу мінімальний, особиста охорона просто супроводжує клієнта, охоронці можуть і зовсім не мати бойових навичок.
В той же час особиста охорона – це не просто імідж. У ситуаціях, коли дійсно потрібна допомога, досвідчений боєць набагато важливіший, ніж стильний співробітник у піджаку, який не в змозі відвернути від клієнта реальну загрозу.
Присікти спланований замах на особу, що охороняється, зовсім непросто. Передусім необхідно побачити загрозу, прорахувати можливі варіанти розвитку події й обрати правильний алгоритм заходів у відповідь. Відбити напад, прийняти вогонь на себе, вивести клієнта, блокувати нападаючий. Причому усе це необхідно робити в лічені секунди, не даючи злочинцеві можливості зреагувати та повторити атаку.