>
Заходи безпеки для торгового центру

Заходи безпеки для торгового центру

Торгово-розважальний центр – це місце масового скупчення людей (вони приходять за покупками, перекусити або вибрати подарунок, подивитися фільм або зустрітися за чашкою кави з друзями), а тому питання безпеки тут одне з головних!

Одночасно в ТРЦ можуть знаходитися тисячі людей – як клієнтів, так і продавців і обслуговуючого персоналу. Між ними може відбуватися різна взаємодія – й іноді протизаконна та деструктивна, через що можуть постраждати інші гості торгово-розважального центру або майно продавців. І хоча відбуваються такі події досить рідко, ситуація має бути під контролем служби безпеки.

Поширені загрози в торгових центрах

Крадіжки – одна з найбільших загроз, запобігти якій надзвичайно важко. Оскільки в ТРЦ розташовується велика кількість магазинів, бутиків, салонів й інших закладів, тут багато цінних речей, які можна вкрасти.

Вандалізм – у більшості випадків акти вандалізму здійснюють підлітки, наносячи на стіни граффіті, пошкоджуючи плакати та вивіски. Часто це дії, що повторюються й здійснюються «по фану». Це впливає на імідж ТРЦ, а тому вимагає протидії.

Аварійні ситуації – можуть бути викликані природними надзвичайними подіями (ураган, повінь), внаслідок зносу устаткування (коротке замикання, вихід з ладу електромережі), а також іншими небезпечними ситуаціями (задимлення, пожежа, витік газу).

Протокол безпеки для кожного ТРЦ свій – заходи безпеки залежать від поверховості будівлі, загальної площі, кількості входів і виходів, місця розташування, продукції, що реалізовується, послуг й інших нюансів. В той же час є ряд загальних моментів, які варто узяти на озброєння усім таким об’єктам.

Організація охорони

Співробітник приватної охорони – це професіонал, чиє основне завдання – забезпечувати порядок, захищати відвідувачів й об’єкти інфраструктури ТРЦ. Він знає, як діяти в надзвичайних обставинах і підготовлений до подібних ситуацій.

У торговому центрі є зони вільного доступу та приміщення, куди стороннім вхід заборонений. Наприклад, адміністративні приміщення та склади. Завдання охорони ТРЦ – не допускати туди сторонніх.

Встановлення відеоспостереження

Це ефективний спосіб забезпечення безпеки, здатний виступати як основним засобом виявлення небезпеки і порушень порядку, так і допоміжним, дозволяючи локалізувати небезпеку й направити туди охоронців.

Крім того, відеоспостереження може застосовуватися для запису доказів правопорушень, які можуть бути корисні поліції або при судовому розгляді.

Встановлення сигналізації і системи виявлення пожежі

Це заходи безпеки, що дозволяють запобігти небезпечній ситуації й не допустити втрати або знищення майна, травм і загибелі гостей торгово-розважального центру та персоналу.

Небезпечні ситуації можуть бути найрізноманітніші – пожежа на складі, займання пошкодженої проводки або умисний підпал. Усе це може призвести до загибелі людей, а тому потребує постійного контролю, і технічні засоби справляються з цим краще всього! Співробітники охорони і системи безпеки відіграють важливу роль у безпеці торгових центрів, доповнюючи один одного й дозволяючи гарантувати необхідну безпеку!

Уверх