>
Для чого потрібна СКУД

Для чого потрібна СКУД

скудСистема контролю і управління доступом – це сучасний і надійний метод захисту для будь-якого підприємства. Вона значно спрощує управління зонами об’єкту й доступом до них персоналу, допомагає скоротити витрати й має безліч інших корисних властивостей.

Подібна система зазвичай встановлюється на тривалий період. Вклавшись в надійне устаткування, підприємство може забути про проблеми охорони на десятки років! Пристрої системи підключені до програмного забезпечення головного комп’ютера-контролера й можуть з’єднуватися з іншими елементами загальної системи безпеки об’єкту.

Переваги використання СКУД

Головна перевага таких систем – гарантований захист об’єкту. Поставивши якісну систему, організація отримує необхідне збереження майна та усіх своїх співробітників.

Важливий пункт – можливість інтеграції майже з усіма базами даних й іншими системами. Наприклад, з системою відеоспостереження, пожежною та охоронною сигналізаціями й так далі. З включенням СКУД у бухгалтерський облік значно спрощується оцінка роботи та розрахунок заробітної платні. Наприклад, вона дозволяє виявити систематичні запізнення або прогули.

З чого складається система контролю і управління доступом

Сучасний ринок пістрявить всілякими моделями СКУД-оснащення, але незалежно від виду устаткування їх головні складові залишаються колишніми:

  • Котролер – мозок усієї системи. Тут зберігається інформація про користувачів, історія використання й безліч інших украй важливих даних.
  • Обмежувальні пристрої – ті самі елементи, що не дозволяють потрапити всередину будівлі незнайомим особам або зловмисникам. Вони розділяються на два підвиди: дверні пристрої та прохідні або проїзні елементи. До числа таких пристроїв входять турнікети, автоматичні бар’єри на дорозі, ворота, шлагбауми, електромеханічні й електромагнітні замки, автоматичні клямки й інше устаткування.
  • Ідентифікатор і зчитувач – ці два елементи служать одній меті: пропускати всередину виключно довірених осіб. Ідентифікаторами служать магнітні картки, брелоки або біометричні дані (відбитки пальців, обличчя тощо). Зчитувач – це прилад, який аналізує зашифрований в ідентифікаторі код і пропускає або не пропускає співробітника.
  • Програмне забезпечення – частина СКУД, що дає увесь необхідний функціонал. Без такого включення система відмінно працює, але може тільки пропускати або не пропускати людей. Програмне забезпечення потрібне, коли відбувається інтеграція з іншими системами підприємства. Наприклад, з метою аналізу запізнень співробітників і розрахунку заробітної плати згідно з часом, проведеним на робочому місці.

Системи контролю і управління доступом – необхідне устаткування як для великих підприємств, так і для малого бізнесу. Сучасні технології виводять систему охорони на абсолютно новий рівень!

Уверх